princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

This type of manager is seen as 'the worker bee' of the company. A. Top-level manager B. Middle manager C. Operational manager
transporting the xleym in the plants containing of
What does this answer I need to know as fast as possible in other words asap
What is the characteristic of a good topic sentence? a. it makes inferences about the main idea. b. it conveys the subject of the paragraph. c. it refers to
Explain how you can find the radius of a cylinder with a height of 10 in. and a volume of 385 in.3. (Use = 3.14)
A(n) _____ describes your core values and highest career goals. A. résumé B. objective statement C. qualifications profile D. personal mission stat
Which equation represents the sentence? Twice a number is 8 less than 3 times the number. A: 2b = 3b - 8 B: 2b - 3 = 8 C: 2b = 8 - 3b D: 2b = 3 (b - 8)
"Dream big dreams and don't stop until they come true; then, dream some more" is an example of: Question 4 options: a persuasive writing prompt an expositor
how did Robert Frost's move to England affect his career?
What is the most precise method for recording data points during an experiment? A. plotting the data point on an X-Y graph B. creating a pie chart for each o