Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the resonance structure with the electron geometry "c tetrahedral; 1st n trigonal planar; 2nd n linear" would you expect the two nitrogen-nitrogen bond angle
write the equation of a vertical line that passes through 2, 7
Identify the tranfromer that carris the figure onto itself
which relation is a function?
Which sentence has an adjectival phrase underlined? Question 28 options: My college roommate lives in Honduras now. Penelope and Sergio met in Florence, Ita
In case study 4.1 regarding the hamm kidnapping how were the fingerprints on the ransom note developed
Draw the amide formed when 1-methylethylamine (CH3CH(CH3)NH2) is heated with each carboxylic acid.
Sunday, June 14, 1942 I'll begin from the moment I got you, the moment I saw you lying on the table among my other birthday presents. (I went along when you wer
Solve for m1!!!!!!???????
Just some questions I need answered! Solve 4z > -6 Solve x + 19 <= -5