chlo8928 chlo8928
  • 03-08-2017
  • Business
contestada

If job p includes 20 units, what is its unit product cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2017
I think the answer will be $12,500 I believe
Answer Link

Otras preguntas

How would you convert an integer value to a float value in Python?
A radio telescope has a parabolic surface, as shown below. A parabola opening up with vertex at the origin is graphed on the coordinate plane. The height of the
whats a blank verse?
3. A box with a mass of 10.0 kg is placed on a hill that includes upwards at an angle of 30.0°. The coefficient of static friction between the box and the hill
It takes 6 hours to reach London from Minneapolis. Amanda took a flight to London from Minneapolis and reached at 7:15 pm London time. At what time did she depa
Which claim does Paragraph 3 of the article best support? The destruction of sequoias for lumber is a serious and widespread problem. People must plant sequoias
The Charade Company is preparing its Manufacturing Overhead budget for the fourth quarter of the year. The budgeted variable factory overhead is $5.00 per direc
Use the following information to work the problems. Each problem stands alone. Bernard Windows is a small company that installs windows. Its cost structure is a
as a motorcycle takes a sharp turn the type of motion that occurs is called ——— motion
Which topic is commonly used to explain activation energy and how chemical reactio reaction rate collision theory velocity distribution spontaneous reaction