jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
In ∆PQR, find the measure of ∡P. A) 30.4°. B) 35.9°. C) 54.1°. D) 59.6°
Pure water is neutral. What is the appropriate justification for this?
Who was known as a trailblazer? This person became known as the "Father of Renaissance Painting" because he used the new approach in painting. A. Donatello B
Your friend finally lost those pesky pounds and is showing off a new outfit today. You feel inspired to get healthy yourself. What is this an example of
what what geography would I be studying when I examine the cultures of politics systems social systems economic systems and characteristics of various people
Three times two less than a number is greater than or equal to five times the number. Find all of the numbers that satisfy the given conditions. Let n= a number
Which is NOT a shared characteristic of all chordates? A ventral, solid nerve cord A notochord Pharyngeal slits
Which of these events most directly resulted in expanded protections for the civil rights of African Americans in the South? A) the election of Ulysses S. Grant
What is three and sixty-two thousandths rounded to the nearest hundredth? To the nearest tenth? To the nearest whole number?
What is the method of reasoning that involves using specific facts to form a conclusion ?