njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Usando a notação de conjuntos escreva os intervalos . [6,10]
Which of the following economic practices that existed under manorialism would not exist under capitalism? A.Some workers are not allowed to own land or leave
A cube is partically filled to the top with 4 mm3 if the water is 1 mm high, what is the length of one side of the cube
The best type of visual aid for showing trends overtime is A) a table B) a pie chart C) a line chart D) an organization chart
The table shows the battery life of four different mobile phones. Mobile Phone Battery Life Phone Battery Life (hours) A 20 B
Who agrees to pay for certain types of losses in exchange for payments on a policy?
PLZ HELP ASAP Tammy bakes brownies in a pan that measure 5 in long, 6 1/2 in wide, and 2 in tall. She decides to cut pieces of brownie that measure 2 in by 2
O texto afirma que o desejo pela doçura do açúcar "moldou a história humana". você concorda com a afirmação? justifique
Add [ –6 –2 2] + [–3 2 1].
How did John d. Rockefeller horizontally integrated his monopoly in 1880?