ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Choose the correct transformation of the graph f(x) = |x - 8| +3 . The graph of f(x) =x| is shifted to the left 8 units, down 3 units. The graph of f(x) =x| is
A study looked at n=238 adolescents, all free of severe illness.23 Subjects wore a wrist actigraph, which allowed the researchers to estimate sleep patterns. Th
customers can pick their own apples at the happy apple farm. they pay $5 to enter the farm and $2.50 per pound for the apples they pick. write an equation to mo
Try not to park next to ____or vehicles that are too close to the white space markings
Please help me, I'll give brainlest
The process of blank is when two atoms combine together form a larger atom releasing energy
Help Plz Will mark brainliest
Waves that can travel only through a medium are called ______________ waves
Which of the following is not true of Korean maebyeong bottles?
How had the development of technology positively affected our wellness