makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

George Washington was the commander of the Continental Army and the first President of the United States. True False
Avogadro's number is the number of atoms or molecules in one mole of any substance. In other words, a mole is 6.02X1023 of some chemical unit. The size of the c
Why did white Tulsans feel they needed to punish black tulsans in 1921?
what type of competition is evident amongst the squirrels​
6. Find the surface area of the cylinder pictured. Use 3.14 for pi. 6 m 8m A: 904.3 square meters B: 527.5 square meters C: 301.4 square meters D. 226.1 square
Consider the matrix [tex]A_{4x4}, det(A) = -2[/tex]Show that the following is true or false:[tex]det(adj(2A^{-1}) =-2^{9}[/tex]
Explain how government policies on issues such as food safety or vaccines affect community health?
Question 4(Multiple Choice Worth 4 points) Which of the following is a rational number? √1. √2. √3, √5 O√1 O √2 O√3 √√5
If g:x = 2x-3 4 find 9^-1 (-3)​
28.6% of city employees ride the bus to work.Last year,29.7% of city employees rode the bus to work.What is the relative change from last year to this year