mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

What sex is the person who has the karyotype described in Steps 3-4? How do you know?
Which of the following insurance types will cover the possessions inside your home?
Urbanization refers to the increase in population and the amount of industrialization of an area. Urbanization happens in rural areas because of the increase in
N her job as a flight attendant, courtney must be on her feet for long periods of time, lift baggage and push food carts, and spend a lot of time in crowded, po
What is an example of a negative incentive for producers
what religion was founded by guru nanak dev
What is a descriptions of an animal cell's nucleus?
explain how your brain and sensory organs get information from the outside world? what are the two main parts of the central nervous system?
Consider the following graph. What can you infer about the relationship between carbon dioxide concentration and global temperature? A. Carbon dioxide concentr
Which values in this data set are outliers? 119, 65, 68, 78, 74, 85, 120, 86, 78, 65, 35