lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

the giant swallowtail is the largest butterfly in the united states. its wingspan can be as large as 16 centimeters. What is the maximum wingspan in millimeters
how do i do this math problem?number 9?❤❤☺
Although you can see the pencil, it appears broken in the glass of water. This is because A) electromagnetic waves cannot travel through solids. B) electromagn
in what way was the government of ancient athens different from of that of the united states
How to automatically ccleaner smartphone?
which use a verb plesea!!!!!! Help
Dora can run 3/5 miles in 3/20 hours How far can she run in 1 hour?
You work at a coffee shop.a drink on the menu needs 1/3 cup of milk .You only have 5/6 cup of milk. How many of this drink can u make
what is the difference between a republic and a dictatorship? explain please...
A ball is dropped from a 150-m tall building. Neglecting air resistance, what will the speed of the ball be when it reaches the ground 5.5 second later ?