notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Describe a una persona sin hogar, usando vocabulario en español.
What are the similarities between abiotic and biotic factors?
Leila says that 75% of a number will always be greater than 50% of any other number. Complete one inequality to support Leilas claim and one to show that she is
Which type of reproduction is most advantageous for the production of a wide Friday of different organisms?
The national media often plays the role of watchdog. this means that they can
Today, the caucus is widely use: A. On a national level B. On a local level C. On both the national and local level D. On neither the national or local level
How do great writers craft engaging settings in their narratives?
The patient complained of a runny nose, pressure over the eyes, and a headache. which respiratory disorder is the patient experiencing?
Which sentence indicates that consumer income has contributed to rising demand? The farmers have been able to harvest almost all of their fields and sell the cr
In the poem "the soul selects her own society," what makes "pausing / kneeling" and "gate / mat" slant rhymes?