reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

a tank containing 2.85 cube of oil how many bottles of 300 ml capacity can be filled out of it​
The line segment formed by joining points A (-1,y) B (0,0), and the line segment joined by forming points C (6,3) D (8,9) share the same slope. What is the valu
Help pls Complete the description using the correct present continuous form of the verbs in the box. Sometimes you need the negative. Use some of the verbs mor
What is the difference between Benedict’s test and Barfoeds test?
What was the primary cause of the famine in Ethiopia between 1984 and 1985? civil war O global boycott severe drought government corruption
The United States and Canada havethan much of the world.a. the same living coditionsb. worse living conditions c. better living conditions​
What do carbohydrases break down?
Do you agree or disagree with the author's argument that some people can fall in love at first sight? Use the RACE writing strategy by supporting your answer wi
What's the definition of Filial piety?
Victoria earns $255 by working 20 hours each week babysitting. Victoria earns $2.90 more per hour than her friend, Tanaja. How much does Tanaja make in 10 hours