mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

How would you characterize the diction and style of the passage from “Speech in the Virginia convention”? A. Emotional and insistent B. Gentle and unassuming C.
can you guys keep it simple and help me out #help
John and Ariana bought school supplies. John spent $11.00 on 5 notebooks and 7 pens. Ariana spent $7.00 on 4 notebooks and 2 pens. What is the cost of 1 noteboo
0.52 25/36 61.24% 0.5724 least to greatest
Please answer asap due in 10 mins giving brainiest
HELP You go out to dinner and the bill comes to $ 35.56. How much should you tip if you want the tip to be 17.0 % of the bill? Express the dollar amount to the
which of the following is not used to protect us from the possibility of receiving an electric shock​
Write three words that you believe summarize Judaism?
Hello, can someone help me, please ? I need to answer those questions specifically : 1. Why would people blame all members of an ethnic or religious group for t
Recognizing that the audience for his speech would be packed into a non air conditioned gymnasium during the hottest week of the year, kane decided to keep his