GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

When explaining chemical reactions to a friend, brianna models a reaction by combining ingredients to make a cake. Which type of chemical reaction is brianna mo
1. What did the children understand had happened when the magic spring began? Narnia
B Match the definition in part A with the words in Part B. (There are two extra word. A B 1 3) an amount of food that is enough for a person I 4) to form a pict
Philip can run a mile in 6 minutes. What is his speed in miles per hour? I need help
Can someone please help me ​
how long after exposure to omicron are you contagious
math!!! help!!! will give brainliest to correct answer
Please solve and hurryy!!!
Why did Theodora work to change divorce laws in the Byzantine Empire?
Jenny has 3 times as many storybooks as David. David has 60 fewer storybooks than Huiling. They have 460 storybooks altogether. How many storybooks does Jenny h