courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is correct for a person that has active Hepatitis B? A. Symptoms may or may not be present B. Infected person's will have jaun
With a $230,000 annual profit achieved from a $2,000,000 investment, the return on investment (ROI%) for a business would be
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
HELP. Really really need help. ASAP please. Please help me with this. I will give out a lot of extra points and a Brainly to whoever does it good. Thanks.
at the market opening, a customer purchases 200 shares of an S&P 500 inverse etf (-1x) at $50 per share. At the end of that day, the s&P 500 index decli
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 3.02 m away from a waterfall 0.258 m in height, at what minimum speed must a
Identify the domain and range x -5 -2 1 5 7 y 10 11 4 10 15
Consider the polynomial function p(x)=-5x^6-3x^5+4x^2+6xp(x)=−5x 6 −3x 5 +4x 2 +6xp, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 5, x, start su
1. The report tomorrow (finish).​