yvmichelle yvmichelle
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

How much will a person pay for 2.9 pounds of bananas at a price of ​$ 2.35 per​ pound?

Respuesta :

004057
004057 004057
  • 03-02-2018
Simple multiply it says per pound so it’s saying to do the math in terms of a pound. I can’t do it because I don’t have a calculator 2.90*2.35
Answer Link

Otras preguntas

please help please help
Two substances in a mixture differ in density and particle size. theses properties can be used to
2. Why was the American Revolution fought? A. To stop the French from getting more territory in America B. To gain more territory for the United States C. To ke
I need a paragraph on the Jewish and Hindu view of love (best one gets brainiest)
Which system was important to the hierarchy of feudalism in medieval Japan? O lord-vassal O military rule O shogunate O bushido
when is mail merge an effective productivity tool​
1 of 6 The following list shows how many brothers and sisters some students have: 2, 4, 3, 3, 4, 2, 4, 3, 3, 2, 3, 4 State the mode. >
Complete the following sentence. If you are a grandparent, you may find it difficult to let your child raise their own children giving unsolicited advice.
Ms. Mickelson is purchasing some baseball shirts for her son’s baseball team. She will pay $10.50 for each shirt plus a one time fee of $20 for the team logo de
The government was called the Fengjian.