hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Which exponential function has an initial value of 2? O f(x)=2(3x) O f(x)=3(2) x -2 f(x) 118 1
Which of the following best describes how farming was adopted? A' Farming was adopted unevenly. B' Farming was adopted completely. C' Farming was adopted linear
Although reconstruction led to some positive changes what major goal did it fall to achieve?
Three sets of data about ten sixth-grade students were used to make three dot plots. The person who made these dot plots forgot to label them. Match each dot pl
Who pays personal tax to the government​
expand and simplify x(4x-2)+x(5x+6)
10. How many square pieces whose sides are 5 cm will be required to fit in a rectangular board of length is 30 cm and breadth is 15 cm?
What shows that Heidi's Grandmother was kind to her?
9 in 7 in Surface Area = 12 in 11 in 19 in
What 3 pieces of data would you expect to see for a developing country