chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

English A L5 Quiz 1. The name naett is compared to the fragrance of Answer; a lemon grove 2 what is it that blossoms under the midday sun Answer : the savannah
Why is doing your fair share at work important on a job?
Who are the main characters in the book, A Bitter Truth by Chalrles Todd?
which statement best compares attitudes of the north and south during the civil war
All help on this following problem would be greatly appreciated! Identify the vertex, axis of symmetry, maximum or minimum, and domain and range of the followin
Click to read "I Am Offering this Poem" by Jimmy Santiago Baca. Then answer the question. What is the overall emotion expressed in the third stanza of the poem?
In a council manager -style city government, which of the above flow charts BEST represents the progression of a fire code policy change starting with a private
explain how Elizabeth the first was able to bring a level of religious peace to England
What is the southernmost point of the African continent? A. Cape of Good Hope B. Diamond Cape C. Cape Horn D. Drakensberg Cape
A 400g solution is 25% salt. How much water must be added to produce a solution that is 40% salt. LOTS OF POINTS