aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Foreign investors assess not only the interest rate offered on financial securities but also (check all that apply):
I need help solving this problem. Thanks
When people are unable to access their homes due to a natural disaster, a(n) containment plan advises them where to stay.
Explain the sample prep for IR
What is the probability that in a sample of 400 registered voters to at least 290 voted in their most recent local
Topic: Chapter 19: Some wiggle room A hummingbird flaps its wings up to 70 times per second, producing a 70 Hz hum as it flies by. If the speed of sound is 340
While in the theatre, the audience is always in the presence of the performers. Film allows the audience to be in the presence of Group of answer choices
Which text feature would best clarify the information in this part of Javier’s paper? an illustrated diagram of a samurai in full battle gear a chart showing th
Jordan, a senior salesperson for a steel firm, plans to get a huge investment from the owner of an automaker. He begins his sales presentation by saying to the
For the molecular compound dioxygen difluoride , what would you multiply "grams of O2F2 " by to get the units "molecules of O2F2 "