reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this?
Whether an organism is a autotroph or a chemotroph depends on its source of energy. a. True b. False
P varies directly with the square of R. When R is 4, P is 56. Find the value of P when R is 6
How many moles of hydrogen molecules (h2) would be required to produce two moles of hydrogen peroxide (h2o2)?
Donato and quincy are identical twins who were separated at birth. donato tends to be fearful of many things. according to the research on genetics and negative
Helppppppp meee ASAP
Maria, a latin american, is engaged to leon, an african american. despite their different backgrounds, they consider themselves to be suitable for each other. t
Pair of shoes cost three times as much as a scarf. The total cost of one pair shoes and one scarf is $32. If S represents the cost of one scarf, which equation
Find all two-digit numbers with the following property: difference of that number and the number with its reversed digits is 36.
Uric acid results from the metabolism of _____ _____.