helloitschump0vfdz
helloitschump0vfdz helloitschump0vfdz
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Mia’s canvas costs $1.45 per sq ft. How much will Mia spend?
F $95.10
H $120.75
G $110.40
J $160.08

Mias canvas costs 145 per sq ft How much will Mia spend F 9510 H 12075 G 11040 J 16008 class=

Respuesta :

Belfium
Belfium Belfium
  • 04-04-2018
J - $160.08

Surface area = two triangles + two rectangles + rectangle 
SA * $1.45 = $160.08
Answer Link

Otras preguntas

Select the product of (7x - 2)(7x + 7).
Cory's average score after 8 tests is 91%. If he gets a 78% on his 9th test what will his new average be? How do i figure out this problem?
What is one half added to three tenths
Two number cubes are rolled --one blue and one yellow. Find the probability that the blue cube is less than 3 and the product is 8.
What is one half added to three tenths
What unions were open to African Americans in the 1920s?
Simplify (7-8i)+(-12-4i)
-2 (x-7)=-(2x+5) solve for x
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact
Here is a sequence of shapes made from squares and circles. The sequence continues in the same way. The formula for the number of circles (c) in shape number (n