alyssamom2 alyssamom2
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with questions two and three I do not understand them at all

I need help with questions two and three I do not understand them at all class=

Respuesta :

annoymousgabby
annoymousgabby annoymousgabby
  • 04-04-2022
1. D bc switch the 1/3 into 3/1, then 4 time 3/1 = 12. Basically 4 times 3 =12
2. D
Answer Link

Otras preguntas

jean cost $45, they are now priced $40. find the percent of change from $45 to $40
¿cómo se dice "to turn in" en español? (3 points)hablar entregar estudiar dibujar
Which system of government did the constitution create in the United States a. Confederation b. Parliamentary c.federation d. Limited monarchy
the major renewable resource produced in western central europe is
an airplane traveling 245 m/s east experienced turbulence, so the pilot decided to slow down to 230 m/s. it took the pilot 7 seconds to get down to this speed.
the force it would take to accelerate a 900kg catr at the rate of 3m/s2 is
The price of oranges at a farm is $1.16 per pound. Which equation can be used to determine c, the total price of n pounds of oranges?
Evaluate 4|-2| - |-3|
my italian uncle is married to an australian physicist from the south. how many errors in capitalization does this sentence contain?
Solve the inequalities, if possible, and graph. 3/7 (2p - 14) > 6/7p - 6.